Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 7. 2009

 

Vlk obecný je náš nejběžnější vlk, který se vyskytuje částečně v Beskydech, přes Slovenko, do Ruska. Vlk obecný žije ve smečkách až o 20 jedincích. 

Nejsou to moc vytrvalí běžci a proto svou kořist štvou celé hodiny vlčím klusem, dokud kořist nepadne únavou nebo neudělá svou osudovou chybu. 
Každý vlk ve smečce má své postavení a jen dominantní samec a samice se mohou pářit a mít mláďata.

Vlka obecného můžeme vidět však jen vzácně a je přísně chráněn, protože v Beskydech je jen 50 kusů vlků a se Slovenskem a Ruskem jich je dohromady jen kolem 100 kusů. 

Vlci jsou však inteligentní stvoření a v porovnání se psi jsou chytřejší až o 50% v dané velikosti. 

vlk-obecny.jpg

vlk-obecny-ii-cerny.jpg

Je mnoho variant zbarvení
   nejběžnější je však barva stříkaná, která je tvořena přes šedou, stříbrnou, bílou, černou, hnědou a další.

  Černí vlci jsou více maskováni při nočních lovech a tudiž jsou  výteční lovci.
Mají však svou nevýhodu. Jejich  tmavá barva zabraňuje maskování v zimě a je pro ně horší přežít a něco ulovit
.
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vlci jsou nejlepši

(valča, 14. 5. 2015 9:41)

mam moc rada vlky moc se mi lyby sou nej lepšy

vlk

(BOBR12, 8. 5. 2015 18:14)

Mohla bys tam pripsat ze us je jeden vlci par i v cechach

Re: vlk

(Ancarie, 9. 5. 2015 12:06)

Ano, na Šumavě, ale není jisté, že se zde usadí. Zatímco v Beskydech jsou vlčí smečky po několik generací. Pokud se jejich usazení potvrdí, tak to zde připíšu :)

vlk

(růžena, 13. 12. 2014 21:53)

Je zajmave co dělaji vlci.

M

(Marek, 7. 6. 2011 15:42)

Ale bacha. existují případy kdy vlk naprosto bez motivu napadl člověka. A v kanadě dokonce někoho zabil! v takovém případě byc povolil odstřel.....

Re: M

(Autorka, 7. 6. 2011 16:29)

Vlk musí být nemocný nebo nezkušený aby člověka napadl a zabil,ale co sem četla článek na Kanadě,Aljašce apod. tak to většinou jsou jen nějaké kecy a ani to nevědí jistě,jestli to opravdu byl vlk.
Ale ano,pokud je vlk nakažený nebo tak,tak to už je jiná,jenže většina lidí by toho zneužila a vymluvila se na to.

Re: M

(Katka, 12. 12. 2014 18:33)

Ale mohl se jen bránit ja bych to neudělala nikdy!!!!!

ten kdo ničí přírodu ten bude brečet

(kubik, 7. 2. 2012 8:42)

TY kteří ničí přírodu ry opravdu budou brečet.od lovců až po vládu.nejlíp by bylo kdyby sme nasadili více peticí.Autorko
skusíte udělat petici proti hubení vlků a cele přírody.Možná by tento web zachránil kus vélké evropy i celý svět.

Re: ten kdo ničí přírodu ten bude brečet

(Autorka, 8. 2. 2012 15:01)

Petice už jsou, dokonce desítky, ale většina lidí, kterým na tom opravdu záleží, jsou ještě nezletilé "děti" ( omlouvám se některým za označení ), jelikož ještě nemají 15 a rodiče jim nedovolí vyplnit jejich adresu apod.
To samé je i s tímto webem, chodí sem nezletilí a ne všichni by hlasovali za " STOP HUBENÍ VLKŮ " , díky rodičům. Navíc, tento web nemá tak velkou podporu, aby mohl zahajovat tuto akci a považovat jí za platnou.

PS: Já taky ještě nejsem zrovna dospělá ( mám 16 ), takže by petici mnou zahájenou ani z tohoto důvodu nepovažovali za platnou.

Re: Re: ten kdo ničí přírodu ten bude brečet

(Katka, 12. 12. 2014 18:30)

ja bych hlasovala rada,ale nemohu

Vlci sou super

(Katka, 12. 12. 2014 18:29)

Sem rada že je konečně věnována nějaká stránka vlkům já je miluji. umně máte palec nahoru.

práce

(kubik, 5. 4. 2012 13:59)

snad az budu velký tak chci byt ochrance prirody .Snad se to splni a jestli najdu nakyho lovce kterej bude prave lovit vlka .Tak ho prepadnu y kdyz by sem sel pak sedet mne je to uz jedno nicitele prirody mi akorat nici zivot.Ale ted by sem mel radsi kdybi naopak vlci lovili nicitele prirody.Normalne by sem je poslal i na kongresmany.

nesnašim ničitele přírody

(kubik, 6. 2. 2012 8:44)

AŤ si to ty lovci skusí na sobje a uvidí jak to ty vlky trápí.Jo vlci
sice někdy zabíjej ovce ale z hladu nebo některý vlci jsou nemocný to už je pravda ale jen ty pitomci ty vlky vybíjejí jen pro trofeje a my tomu musíme zabránit.Musíme zabránit zániku přírody y všech zvířát .Jestli pořád lidi budou vybíjet zvířata a ničit přírodu tak i ti lidé můžou do čista vymřít y ti hodný.Tak tomuhle lidskému zvěrstvu zabránit.MY JSME LIDI A NE ZVĚRSTVO.ZVÝŘATA SI TAKY MŮŽOU UDĚLAT PELECH V LESE A NE V NIČEM.Bez přírody by nebyl život takže by sme nebyli my ani vlci a žádný zvířata vůbec my tu přírodu musíme chránit a ne ji ničit

Re: nesnašim ničitele přírody

(Autorka, 6. 2. 2012 16:48)

Plně souhlasím, ale lepší by bylo, kdyby si to skusil napsat i někde k nějaké té petici proti týrání vlků apod. Je sice pravda, že vlci jsou našimi přáteli už odjakživa, že nám pomáhali a dokonce jsou předci naších mazlíčků, tak proč je vybíjet a vyhlazovat ze světa, to samé i s opicemi a různými podobnými lidoopy, taky je člověk vyhlazuje, ale za několikset tisíciletí, by mohli být jako my dnes.
Je to zkrátka nespravedlivé pro Matku přírodu, která nás vychovávala, a takhle se jí člověk odvděčuje ?

Opravdu souhlasím, ale tady nikdo proti tomu stávkovat nebude, už jen díky své línosti a neochotě. Pochybuju, že by se na tyto stránky někdy někdo "významný" podíval, který by měl nějakou moc zasáhnout do toho všeho.

lovci jsou hloupý

(kubik, 29. 8. 2011 13:37)

vlci mají právo žít.ale lovci je zabíjej každej den.lovcům jde jen o peníze a trofeje.můžou zastřelit 2 vlky když jsou vlci v přemnožení jinak at ty chudáky nezabíjejí

úúúúf

(kubik, 10. 6. 2011 19:00)

ještěže existuje alijaška.protože na alijašce je hodně vlků a strašně málo lidí.Že mám pravdu

Re: úúúúf

(Autorka, 10. 6. 2011 19:25)

Ano,vlk arktický je v podstatě nijak neohrožený druh vlka,jedině globálním oteplováním a změnou jeho přírodního místa,kde se nachází,ale jinak ne,tudiž vlci zde nejsou nijak omezení.

vlci se brání

(kubik, 8. 6. 2011 18:28)

to se vlk brání že mám pravdu.Nebo může být nemocný.

Re: vlci se brání

(Autorka, 8. 6. 2011 19:51)

Ano,tak jak se už řeklo.
Ale také můžeš být důvod to,že pro smečku je nedostatek potravy a jediná možnost je napadnout dobytek nebo rovnou člověka.
To jsou jediné ( možná pár navíc ) 3 vyjímky,kdy vlk se přiblíží k lidskému obydlí,jinak je raději od člověka dál přes 1 km,ane vlci se nás bojí víc než my jich.

hloupý lidi

(kubik, 7. 6. 2011 11:57)

ty co vlky mají rádi tak ty jsou spravedlivý,a ty který nemají rádi vlky a zabíjí je jsou naprostý blbci.nejradši by jsem chtěl dát petici proti zabíjením vlků kdo se mnou souhlasí at řekne ano 

 

 
 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA